تراز کنیم تا تراز ببینیم

صفحه بلاگ

 • برون سپاری فروش نرم افزار

  برون سپاری فروش نرم افزار

  نکاتی بر اهمیت توجه به فرآیندهای عملیاتی برون سپاری بازاریابی و فروش محصولات نرم افزاری در کشور و میزان تاثیرگذاری آن

  حوزه عملیات بازاریابی و فروش در هر سازمانی همواره فرآیندی محوری و مورد علاقه مالکان و مدیریت سازمانها بوده و هست. فعالیتهایی که به جهت سطح ارتباط بالای آن به طور همزمان با درون و برون سازمان از جذابیت بالایی برخوردار است و مالکان و مدیران عموما در تلاش هستند تا این بخش از عملیات را در اختیار مستقیم خود قرار داده و تلاش دارند تا افکار و ایده های خود را در اجرای وظایف سازمانی این حوزه اعمال نمایند. این فعالیت سازمان در صنعت نرم افزار از این سطح از علاقه مندی ها نیز فراتر رفته و به جهت نیاز شدید به دانش تخصصی در فروش محصولات، حضور مدیران سازمانی، تولید و پشتیبانی محصولات را نیز به همراه دارد. اتفاقی که قدرت مانور تیم های فروش را در برخی موارد، اندکی با مشکل روبرو می سازد ولی از سوی دیگر به جهت حضور دانش و تخصص های متعدد در تشریح محصولات و خدمات از قدرت انتقال بالایی در میزان توانمندی محصولات و خدمات به مشتریان برخوردار می گردد.

   

  پیشنهاد ترازبین: بازار صنعت نرم افزار در شهرستان ها

   

  شرایط فوق در بخش فروش شرکتهای تولید کننده نرم افزار امری عادی است و در هر سازمانی با توانایی نرم افزارهای تولیدی از حیث پوشش دهی به صنایع کوچک تا بزرگ از سطح و عمق متفاوتی در برنامه های فروش برخوردار است. اما آیا این نوع برنامه ریزی و اجرای مرتبط با آن برای آینده بازار نرم افزار مفید خواهد بود؟ آیا تخصیص بخش قابل توجهی از بودجه های سازمان برای راه اندازی و حفظ و نگهداری واحدهای کوچک و بزرگ بازاریابی و فروش برای حضوری ماندگار و قدرتمند در بازار نرم افزار تفکری ایده آل معرفی خواهد شد یا خیر؟

  ترازبین|مشاور|نرم افزار

  در دنیای تجارت محصولات فیزیکی که تاریخ ورود آنها به بازار مصرف نسبت به زمان ورود محصولات غیرفیزیکی و نرم افزاری از زمان دورتری برخوردار بوده است در ادامه فعالیت از سوی سرمایه گذاران تلاش شده است تا بتوانند تخصص تولید محصولات و مدیریت سازمانهای تولید را از چرخه عملیات بازاریابی و فروش از طریق تفکیک شخصیت های حقوقی و در ادامه واگذاری به بازارهای تجارت الکترونیک مربوطه تفکیک نمایند. اتفاقی که صنعت نرم افزار صرفا در برخی موارد با نمونه هایی از جدا سازی شخصیت حقوقی مواجه بوده است . تغییراتی که تا کنون گزارشی از اثربخشی اینگونه اقدامات برای فعالان صنعت نرم افزار ارائه یا شناسایی نشده است .

  با ما در ارتباط باشید

   

  برون سپاری مقوله ای است که تا کنون بازار تخصصی در صنعت نرم افزار بر روی آن سرمایه گذاری مالی و انسانی نداشته است و شاید به دلیل نبود منبعی معتبر برای ارائه محصولات نرم افزاری عاملی بوده تا تولیدکنندگان بدان نپردازند. آیا زمان آن نرسیده که نگرش های نوینی در راستای عملیات فروش محصولات نرم افزاری ایجاد و سازمانهای تولیدکننده تمام ظرفیتهای خود را در جهت تولید محصولات قرار دهند؟ در این بازار با تنوع بالای برندها بهتر نیست تولیدکنندگان نوپا حجم بزرگی از سیاستهای بازاریابی خود را به متخصصین این امر و مشاورین نرم افزار واگذار نمایند و با تمام توان برای ورود ایده های نو همراه با تکنولوژی های روز گام بردارند و همچون سایر برندهای معروف بازار ، با برون سپاری عملیات فروش ، حجم قابل توجهی از هزینه های ثابت را حذف و در مدیریت گردش سرمایه سازمان به مصارف سودآوری اختصاص دهند؟

  همراهان ترازبین لطفا در نظر سنجی ما شرکت کنید و نظرتون رو با ما به اشتراک بگذارید .

   

  نوشته شده توسط: ترازبین تجارت

  تاریخ انتشار : ۹۸/۰۵/۲۰

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید