تراز کنیم تا تراز ببینیم

صفحه بلاگ

 • هدف تولیدکنندگان نرم افزار در نمایشگاه ها

  هدف تولیدکنندگان نرم افزار در نمایشگاه ها

  بخش قابل توجهی از فعالیتهای بازاریابی عمده صنایع، حضور در نمایشگاه هایی است که برای موضوعات مختلف در طول سال و با موقعیتهای جغرافیایی گوناگون داخلی یا خارجی برپا می گردند . نمایشگاههایی با موضوعات تخصصی یا عمومی که هر یک با هدف خاصی از سوی برگزار کنندگان آن تشکیل شده اند .

  در صنعت نرم افزار نیز این گونه اقدامات بازاریابی بسیار مرسوم و جذاب هستند. شاید عمده دلیل آن برای تجربه حداقل یک بار حضور در نمایشگاه ها و یا همایش ها برای فعالان صنعت نرم افزار را بتوان در عدم نیاز چندان به صرف هزینه هایی برای غرفه سازی و انتقال تجهیزات دانست. حضوری که نتایج متفاوتی را حاصل می نماید . برای بررسی دلایل بروز نتایج مختلف بهتر است پاسخ سوالات زیر را دریابیم:

  هدف شرکت کنندگان از حضور در این فضای بزرگ تبلیغاتی چیست؟

  با چه طرح اجرایی حضورشان را برنامه ریزی می کنند؟

  برای دستیابی به برخی از پاسخ ها در خصوص سوالات فوق ، موضوعات را مورد بررسی و ارزیابی بیشتر قرار می دهیم و در بخش نظرسنجی منتظر دریافت نظرات شما و همچنین تجربیاتتان خارج از مطالبی هستیم که از سوی ما نویسندگان ترازبین در ذیل طرح می گردد.

  پیشنهاد ترازبین: صنایع پیشتاز در تجارت الکترونیک

  در راستای شناسایی اهداف شرکت کنندگان در نمایشگاه ها و همایش ها از صنعت نرم افزار شاید بتوان از نحوه و مدل هدفگذاری آنها به نتایج لازم دست یابیم . همه آنها بی تردید با هدف دستیابی به نتایجی حضور خود را اعلام می نمایند ، اما چگونه این اهداف طرح ریزی شده اند؟

  ترازبین|مشاور|نرم افزار

  ▼دسته اول: فروش محصولات▼

  این دسته از شرکتها را میتوان تولیدکنندگانی دانست که به تولید محصولاتی با بهای تمام شده اندک می پردازند و تلاش دارند بخش قابل توجه ای از محصولات را در این فضا به صورت مستقیم به فروش رسانند. لذا در نمایشگاه ها یا همایش هایی حاضر خواهند شد که مشتریان نهایی آنها در آن فضا حضور پیدا می کنند.

  ▼دسته دوم : معرفی سازمان▼

  عمده شرکتهایی که به تازگی فعالیت خود را آغاز نموده اند و یا محصول نرم افزاریشان برای نمایش عموم و ارائه به مشتریان آماده شده است ، این هدف را تعیین می نمایند. این دسته از شرکت کنندگان معمولا به دنبال فضاهایی هستند که تاثیرگذاران در بازار مصرف در آن حاضر می گردند . مانند همایش های حسابداری و مالی که تولیدکنندگان نوپای تولید نرم افزارهای حسابداری بی تردید تلاش دارند خود را از طریق این حضور به مدیران عالی مالی و حسابداری ادارات و سازمانها معرفی نمایند و به گونه ای در ادامه از آنها تاییدیه یا نظری را دریافت نمایند.

  ▼دسته سوم: همراهی با کابران قدیمی▼

  برخی از تولیدکنندگان که عموما جزو برندهای با سابقه بازار و با حجم مشتریان قابل توجه ای هستند با حضورشان صرفا خواهان اعلام همراهی با کاربران خود هستند یا از این طریق علاوه بر تازه سازی دیدارهایشان در تلاش هستند تا انگیزه کاربران خود را در بهره برداری های آتی تقویت نمایند.

  و دسته های دیگری با اهداف مشخص و دقیق تر دیگر ، اما جالب است بدانیم برخی از این تولیدکنندگان گویا بدون تعیین هدف و یا با تجمیع تمامی اهداف حاضر شده اند . این دسته آخر را به راحتی می توان شناسایی نمود . کافی است لحظاتی هر چند کوتاه را با آنها در محل غرفه شان سپری کنیم . نشانه هایی از خود به نمایش می گذارند که ما را در کسب این نتایج یاری می کنند . نشانه هایی چون هجوم به بازدیدکنندگان برای کسب رضایت تمام آنها ، تایید بر خواسته هایی چون دریافت اطلاعات بازدیدکنندگان به محض روبرو شدن و بدون تشریح هدف از این اقدام آن هم با حجم بالایی از نیروی انسانی در یک فضای محدود و ... . واقعا این دسته از تولیدکنندگان چرا آمدند و یا اینکه چطور به این نتیجه رسیدند که حضورشان نتیجه بخش خواهد شد ؟ اساسا تیمی در این خصوص تصمیم گرفته است و آیا آنها با متخصصی از این بابت مشورت نموده اند؟

   

  با ما در ارتباط باشید

   

  در پاسخ به سوال دوم در خصوص طرح اجرایی جهت حضور به همین مطلب بسنده می کنیم که دسته های ابتدایی با توجه به تعیین هدف معین برای اجرا در یک دوره زمانی محدود ، بی تردید در خصوص عملیاتی که در طول نمایشگاه یا همایش به اجرا خواهند گذاشت نیز کاملا برنامه ریزی شده طرح ریزی نموده و در تلاش هستند تا آن را به بهترین نحوه مطلوب اجرایی نمایند. همچنین برای دسته آخر که بدون تعیین هدف یا با دسته ای بزرگ از اهداف حاضر شده اند نیز اتفاق کاملا مشخص خواهد بود ، عدم برنامه ریزی صحیح و یا اختلال بالا در برنامه ها که نتیجه آن آشفتگی و بی نظمی است آن هم با تعداد بالایی از نیروی انسانی فراتر از ظرفیت استاندارد غرفه که ثمر خاصی نیز نخواهد داشت.

  پیشنهاد ما به همراهان ترازبین ، خصوصا تولیدکنندگان صنعت نرم افزار به منظور کسب نتایجی مطلوب با بازخورد قوی و موثر بهره مندی از ترکیب نیروهای انسانی ماهر حاضر در سازمانشان برای طراحی جدول برنامه نمایشگاه ها و همایش ها تا ارزیابی نقاط ضعف و قوت حضورشان در این بازارهای تبلیغاتی است . کارگروه هایی که می توانند به منظور کسب نتایج مطلوب تر از مشاورین متخصص در این حوزه نیز بهره مند گردند.

   

  نوشته شده توسط: ترازبین تجارت

  تاریخ انتشار : ۹۸/۰۵/۲۰

   

   

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید