تراز کنیم تا تراز ببینیم

صفحه بلاگ

 • تاثیر تخفیفات نرم افزاری

  تاثیر تخفیفات نرم افزاری

  در بازارهای گوناگون مرسوم است که به محض رکود و کاهش فعالیت و مشتریانشان ، اقداماتی با هدف جذب مشتریان بیشتر نسبت به رقبا و یا حفظ نسبت سهم بازار صورت پذیرید که عمده این نوع عکس العمل ها را با تعریف فرمتهای گوناگون تخفیف مشاهده می نماییم.

   با تغییرات اقتصادی که از ابتدای فصل تابستان سال گذشته (۱۳۹۷) با آن روبرو شدیم ، بی تردید بخش قابل توجه ای از میزان مشتریان در صنعت نرم افزار نسبت به دوره های مشابه گذشته کاهش یافته و تولیدکنندگان این صنعت نیز همانند سایر فعالان اقتصادی به منظور حفظ نظام مالی سازمانشان از هر گونه تلاشی بهره برده اند تا  کمترین میزان از اثرات بازار را در سازمانشان شاهد باشند. این تلاشها را به خوبی در تمامی فضاهای مجازی و سایتهای تولیدکنندگان تا به امروز می توان شاهد بود. پرسش ما از این نوع عملکردها این است که آیا در صنعت نرم افزار تعریف مدلهای تخفیف دهی می تواند به تنهایی از اثرات بازار کاسته و مشتریان جدیدی را به خود جلب نماید؟‌ و یا اینکه محصولی چون نرم افزار را می توان صرف ارائه تخفیفات فروش در بازار با عرضه بیشتری همراه نمود؟

  پیشنهاد ترازبین: تاثیر افتخارات و تاییدیه ها

  پاسخ به سوالات فوق را از آنجا باید آغاز کنیم که اساسا دلیل خرید محصولات نرم افزاری چیست و آیا صرفا با ارائه تخفیف می توان مشتریان بالقوه ای را به بالفعل تبدیل نمود یا خیر ؟

   

  ترازبین|مشاور|تخفیف

   

  تجربه به خوبی نشان داده که خریداران محصولات نرم افزاری عمدتا به دلیل ایجاد نیاز ، برای خرید اقدام می نمایند. بنابراین در مرحله اول این موضوع را باید تمام شده دانست که نمی توان با ارائه تخفیفاتی در عرضه محصولات نرم افزاری مشتریان بالقوه را به بالفعل تبدیل نماییم، آن هم در بازاری که بسیاری از بنگاه های اقتصادی به دنبال کاهش هزینه ها و یا لااقل مدیریت و کنترل هر چه بیشتر آن گام برمی دارند. با توجه به نکته فوق می بایست بررسی و تحلیل تاثیرات تخفیف را در بین مشتریان بالفعل جویا شویم. مشتریانی که به طور قطع برای خرید نرم افزار برای سازمانهای تازه تاسیس و یا با هدف جایگزینی برای بهبود وضعیت نرم افزاری در بخشهای مختلف سازمانشان تصمیم گیری های لازم را جهت خرید اخذ نمودند.

  با ما در ارتباط باشید


  در چنین شرایطی مبحث بهای تمام شده خرید محصولات نرم افزاری به عنوان یک شاخص اصلی در انتخاب نهایی محسوب می گردد. میزان هزینه تمام شده در راستای خرید و پیاده سازی محصولات نرم افزاری موضوعی است که همگان بدان توجه می نمایند، اما با تغییر بسیار زیادی که طی سالهای اخیر در راستای انتخاب نرم افزار مخصوصا برای بهره برداری در سازمانها از حیث افراد موثر حاضر در تیم های انتخاب نرم افزار و تجربیاتشان رخ داده است، درجه تاثیرگذاری نرخ خرید نرم افزار را در انتخاب نسبت به اهمیت شاخصهای چون نوع محصول ، فرآیندها و توانمندی های درون و برون سیستمی ، تکنولوژی های مورد استفاده در تولید و هر آنچه که به انتخاب کیفی محصول نرم افزاری مربوطه باشد را تا حد قابل توجه ای پایین آورده است و فقط می توان تاثیر آن را در تصمیم نهایی بعد از فیلتر شدنهای کیفی محصولات دانست. اما آیا در پیامهای تبلیغاتی که مشاهده می کنیم به این موضوعات توجه داشته است؟ بهتر نیست تبلیغات محصولات نرم افزاری آنگونه تهیه گردند که بتوانند مشتریان بالفعل را همزمان با مشاهده سیاست گذاری های فروش و تخفیفات آن از تمایزهای کیفی مورد توجه آنها مطلع سازند؟ آیا برای تولید پیامهای تبلیغاتی و تعریف سیاستگذاری های فروش و تخفیفات از نهایت مشورت های درون سازمانی و یا کسب مشورت از مشاورین نرم افزار بهره لازم را دریافت داشته اند؟

  نوشته شده توسط: ترازبین تجارت

  تاریخ انتشار : ۹۸/۰۵/۲۰

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید