تراز کنیم تا تراز ببینیم

صفحه بلاگ

 • ارتباط بین نرم افزارها

  ارتباط بین نرم افزارها

  از زمان ورود نگرش یکپارچه سازی فرآیندهای عملیاتی در سازمانها و بنگاه های اقتصادی با هدف کاهش هزینه و افزایش بهره وری و با ورود تکنولوژی های نرم افزاری برای انجام آنها ، همواره از یکپارچگی بین فرآیندهای عملیاتی از طریق نرم افزارها به عنوان هدف سازمان طرح و اقدامات بسیاری در این خصوص صورت گرفته است

  اما در این گذار دائما شاهد فعالیتهای جزیره ای در سازمانها و یا حتی درون بخش کوچکی از فرآیندهای آن بوده ایم . نمونه های  بسیاری که همه شما همراهان ترازبین آنها را مشاهده و یا تجربه نموده ایم. این فعالیتهای جزیره ای در فرآیندهای عملیاتی چون حسابداری و مالی ، اداری و لجستیک ، مدیریت مشتریان و غیره به جهت تعداد بالای استفاده و تعدد در گونه های آنها برای عموم شناخته  شده تر می باشند . اقداماتی که بر اساس دو اتفاق مهم رخ می دهند :

  پیشنهاد ترازبین:بازار نرم افزار در شهرستان ها

   

  ▼عدم طراحی صحیح روش و سیستم اجرای یکپارچه▼

  طراحی سیستم ها و روشهای عملیاتی به عنوان اقدامی کاملا تخصصی و حرفه ای ، نیازمند گذراندن مراحل آن در بالاترین دقت و مهارت می باشد . عدم اجرای صحیح در هر یک از مراحل آن علی الخصوص عملیات و اقدامات مرحله شناخت و شناسایی نیازها می تواند در نتیجه طراحی و پیاده سازی فرآیندها به صورت کاملا یکپارچه تاثیر بسزایی از خود بجا گذارد .

  ▼عدم پیاده سازی قابلیت پاسخ گویی یکپارچه نرم افزاری▼

  در استفاده از نرم افزارهای عملیاتی که سازمانها بر اساس اقدامات خرید و یا تولید سفارشی به آن دست می یابند نیز گاه با عدم اجرای فرآیندها در مدلی یکپارچه روبرو خواهند شد . این اتفاق به طور معمول از دو رویداد حاصل خواهند شد . ابتدا ، عدم طراحی صحیح فرآیندهای یکپارچه در زمان تولید نرم افزار یا نبود هدفگذاری نسبت به تولید کلیه فرآیندهای سازمانی در یک محصول و دوم ، عدم پیاده سازی و یا نبود تطبیق فرآیندهای پیاده سازی شده نرم افزاری با مدلهای عملیاتی سازمان .

  ترازبین|مشاور|نرم افزار

   

  با ما در ارتباط باشید

   

  هر دو اتفاق نتایج یکسانی را برای سازمانها به همراه خواهند داشت ، عدم دستیابی به مدلی اجرایی نرم افزاری یکپارچه . اما سوال اینجاست ، اگر این واقعه ناشی از نبود محصولی با قابلیت پوشش دهی به تمامی نیازها در بالاترین سطح انتظار باشد ، سازمانها چه اقدامی را بایستی به انجام رسانند؟ در پاسخ به این سوال ، ابتدا بایستی یادآور شویم که در زمان خرید محصولات نرم افزاری هرگز نباید تاثیر بهره مندی از متخصصین و مشاورین نرم افزار را فراموش نمود ، تا بتوان از طریق کسب مشورت با آنها سطح کیفی نتایج حاصله در خرید را افزایش داد . اما آنچه که بایستی در این مقاله بدان اشاره نماییم ، وجود دانش و تکنولوژی هایی است که با هدف ایجاد ارتباط بین نرم افزارهای مختلف و حتی با تولیدکنندگان گوناگون از برندهای متعدد به بازار آمده اند و می توانیم با بهره گیری صحیح آنها ضعف های فوق را پوشانده و با ایجاد ارتباطی دقیق بین فرآیندهای مختلف نرم افزارهای گوناگون به اهداف یکپارچه سازی لازم دست یابیم . البته تجربه این گونه اقدامات نشان داده است که علاوه بر در اختیار داشتن دانش فنی ، نیازمند تجربه ای کافی در شناسایی مدل های ارتباطی مطابق با نیازهای سازمان و توانمندی ابزارهای موجود نیز خواهد بود، دانش هایی که در تخصص مشاورین نرم افزار می باشد . در پایان شما همراهان ترازبین را برای به اشتراک گذاری نظرات و تجربیات ارزشمند خود, در بهره گیری از تکنولوژی های ارتباطی بین نرم افزارها دعوت می کنیم تا بیشتر از عوامل موثر در کسب نتایج مورد انتظار آشنا شویم .

   

  نوشته شده توسط: ترازبین تجارت

  تاریخ انتشار : ۹۸/۰۵/۲۰

  برای ارسال نظر وارد سایت شوید